Sobota, 19 sierpnia 2017
Jesteś tutaj: StartKoła zainteresowań

Koło teatralne "Maska"

Na zajęciach koła spotykają się uczniowie, którzy chcą poznać sztukę aktorską. Najważniejsza jest idea wprowadzania uczniów w magiczny świat teatru. W czasie spotkań uczniowie kształcą prawidłową dykcję, rozwijają umiejętność interpretacji roli, uczą się ruchu scenicznego, wyrażają swoje emocje w sztuce scenicznej. Udział w przedstawieniach wzmacnia wiarę we własne siły i ... przysparza popularności wśród braci uczniowskiej. Tu można także rozwijać talenty plastyczne, projektując dekoracje i kostiumy.

Opiekunem koła jest Agnieszka Kasperska

Koło turystyczno-krajoznawcze

Tu spotykają się wszyscy ci, którzy chcą poznawać zabytki, przyrodę i ciekawe miejsca na Opolszczyźnie i w całym kraju. Uczestnicy koła przeżywają przygody na interesujących wyprawach, redagują gazetkę ścienną przybliżającą innym uczniom wiedzę o naszym regionie.
Niestraszne im wyzwania sportowe, często podróżują rowerem, byli także na nartach. Planują górskie wyprawy, myślą o jeździe konnej.

Opiekunami koła są: Joanna Bias, Dorota Blasczyk, Agnieszka Stolarz

Koło dziennikarskie

Spotkania w ramach koła dziennikarskiego przybliżają uczniom tajniki pracy dziennikarza. Uczniowie kształcą umiejętności pisania w ciekawy sposób artykułów, recenzji, felietonów. Efektem pracy młodych dziennikarzy jest gazetka Szkolne Wieści. Trafiają tu nie tylko ci, którzy chcą mieć lekkie pióro, ale i przyszli mistrzowie klawiatury.

Opiekunem koła jest Jolanta Lachowicz-Rapińska